MARTA drukuj

 

 

   Marta Dadasiewicz (18 lat) urodziła się 7 października 2002 w Gdańsku (Szpital na Zaspie) jako wcześniak i wymagała leczenia oraz nadzoru szpitalnego. 

   Po wypisaniu córki ze szpitala jako zdrowego dziecka po kilku miesiącach okazało się że Marta od urodzenia ma  mózgowe porażenie dziecięce....

   Natychmiast po rozpoznaniu schorzenia Marta została poddana badaniom i rehabilitacji.Jest pod stałą opieką dobrych lekarzy i rehabilitantów.Dzięki intensywnej rehabilitacji zrobiła duże postępy.Obecnie siedzi,stoi z podparciem,chodzi na czworakach a także przy poręczach i chodziku.Nauczyła się jeździć na rowerze.

  Ukończyła Szkołę Podstawową nr 44 oraz Gimnazjum 33 w Gdańsku.Kontynuje naukę w Liceum Ogólnokształcącym XXIV.Trenuje paraolimpijską dyscyplinę sportową - boccia , jest zawodnikiem klubu sportowego Szansa Start Gdańsk.

Osiąga dobre wyniki w zawodach krajowych

Marta jest pogodną dziewczynką w normie intelektualnej.Ma dobry kontakt z otoczeniem ,mówi pełnym zdaniem.Chętnie bierze udział w zajęciach terapeutycznych.Jest pracowita ,wytrwała i coraz lepiej radzi sobie z codziennymi obowiązkami.

 

W sierpniu 2013 Marta przeszła operację w Klinice CenterMed w Krakowie  -fibrotomii metodą Ulzibata (eliminacja przykurczu mięśni) .Po operacji Marta może stać na całych stopach i otwierać prawą dłoń.